Mołdawia ciekawe miejsca

Mołdawia jest państwem europejskim, położonym na terenie historycznej Besarabii, a także obszarze znajdującym się na lewym brzegu Dniestru.

Mołdawia ciekawe miejsca

Na tym ciekawym terenie występuje wiele wyjątkowych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym jest krzyż na wzgórzu nad rzeką Reut, w którego tle znajduje się klasztor, częściowo wykuty w skale. W niewielkiej odległości od klasztoru w Starym Orgiejowie, możemy poznać mołdawską prowincję. W pobliskich wioskach możemy spotkać między innymi: drewniane domy, pensjonaty czy kolorowe bramy. Bardzo popularne w tym regionie są również mołdawskie winnice. Podziemne składy wina, to obowiązkowe miejsce, które powinien odwiedzić każdy przejezdny. Największą na świecie jest winnica Milestii Mici. W celu jej zwiedzenia, warto zarezerwować wcześniej termin, ponieważ w trakcie trwania sezonu jest bardzo duże oblężenie i zainteresowanie tym miejscem.

 

Miejsce te, znajduje się zaledwie 15 kilometrów od stolicy. Winnica, znana jest szczególnie z doskonałej jakości win, a także win musujących i rozległych piwnic. Podziemne korytarze mają łącznie 120 kilometrów długości, a większość z nich przepełniona jest butelkami, które w temperaturze 12-14 stopni Celsjusza, a w dużej wilgotności mają znakomite warunki do leżakowania. Podziemie winnicy, zwiedzane jest za pomocą meleksów wraz z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji odpowiedniego typu wycieczki. Wyjątkową atrakcją podczas pobytu w podziemiach jest możliwość obejrzenia Narodowej Kolekcji Win. Najstarszy egzemplarz pochodzi z 1902 roku. W kolekcji znajdują się również prywatne egzemplarze, należące m.in. do Angeli Merkel, Władimira Putina czy Donalda Tuska. W trakcie zwiedzania mamy również możliwość degustacji w jednej z okazałych sal. Możemy również zdecydować się na zakup w firmowym sklepie. Dobrej jakości wina, możemy kupić w przedziale cenowym 7-15zł. Jeśli chcemy, aby nasze kolekcje również przechowywano w tym miejscu możemy to wykonać za 1,5 euro rocznie.

You may also like...