Szachy dla dzieci w Warszawie – ucz dziecko, gdziekolwiek jesteś

Szachy jako gra dla najmłodszych

Szachy w Polsce stają się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Okazuje się bowiem, że ta królewska gra wspomaga rozwój dziecka opierając się na zabawie połączonej z rywalizacją intelektualną. Dlatego właśnie szachy to gra przeznaczona nie tylko dla dorosłych, a dla graczy w każdym wieku. Warto jednak przygodę z nimi rozpoczynać jak najwcześniej.

Początkowo szachy wydają się trudną grą, ale dzieci zaskakująco szybko poznają jej zasady, będąc niezwykle zaciekawione i zaangażowane. Najlepiej, jeśli jako rywala, dziecko ma kogoś, komu ufa i kto je odpowiednio motywuje. W tej roli dobrze sprawdza się rodzic lub starszy brat tworząc zdrową rywalizację. Na postęp w nauce szachów niewątpliwie ma też postać nauczyciela. Dlatego warto znaleźć odpowiednie miejsce na pierwsze zetknięcie z tą fascynującą grą strategiczną.

Szachy dla dzieci – Warszawa

Aby dziecko chciało rozwijać się w szachach, musi mieć odpowiedniego nauczyciela. Czasem dziadek lub wujek, który pasjonuje się partyjką, może nie mieć właściwego pod względem pedagogicznym podejścia. Dlatego, aby nie zrazić malucha do szachów, lepiej sięgnąć po profesjonalne zajęcia. Właśnie takie proponuje Chess For Kids https://www.chessforkids.pl/, szachy dla dzieci – Warszawa.

Szachy nie mogą też się stać w żadnej mierze obowiązkiem dziecka. Jeśli tak będzie, maluch straci nimi zainteresowanie. Ta gra powinna być przyjemną formą spędzania czasu, zabawą. Jeśli dziecko nie chce uczestniczyć w zajęciach, lepiej nie przyprowadzać je na nie na siłę.

Szachy – korzyści z gry

Szachy nie są grą dla każdego, ale coraz więcej osób po nie sięga. Są to też coraz młodsi gracze. To świetna wiadomość, gdyż według badań, szachy wpływają na rozwój dziecka, między innymi rozwijają kompetencje matematyczne oraz zdolność do logicznego, strategicznego i krytycznego myślenia. Każdy szachista podczas partii szachowej musi wykonać serię skomplikowanych obliczeń, co pozwala mu ćwiczyć owe umiejętności.

You may also like...