10 ciekawostek o Hearthstonie!

Hearthstone to jedna z najpopularniejszych karcianych gier online. Popularność tej gry nie może dziwić ponieważ jest niesamowicie grywalna i wciągająca. W tym tekście przytoczymy 10 wybranych ciekawostek o grze, które musisz wiedzieć. W Hearthstone regularnie odbywają się Mistrzostwa Świata, a pierwsze z nich odbyły się w listopadzie 2014 roku. Obecnie pula nagród w turnieju mistrzowskich przekracza milion dolarów i z każdym rokiem, wraz ze wzrostem popularności gry, rośnie. Popularność gry sprawia, że rezultaty najważniejszych meczów można obstawiać w zakładach bukmacherskich.

Typowa rozgrywka w Hearthstone trwa około 10 minut, choć w najbardziej zaciętych rywalizacjach czas gry może przekraczać nawet 30 minut i rozgrywki takie są bardzo wymagające dla profesjonalnych graczy. W grze jest dostępnych ponad 1700 kart, dzięki czemu to jedna z najbardziej zaawansowanych i najtrudniejszych gier karcianych, która wymaga od graczy umiejętności taktycznych oraz dużo szczęścia. Pierwszym Polakiem, który wziął udział w Mistrzostwach Świata w Hearthstone był Kacper Kwieciński o nicku “a83650”. Turniej ten odbył się w 2018 roku.

Co jeszcze warto wiedzieć o Hearthstone?

Hearthstone jest bardzo grywalna i intuicyjna, a w grze steruje się za pomocą myszki lub ekranu dotykowego, dzięki czemu jest jeszcze popularniejsza. W Hearthstone jest już ponad 70 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy rywalizują ze sobą na internetowych stołach karcianych. Gra zyskała swą sławę pod nazwą Hearthstone, choć pierwotnie nazywała się Hearthstone: Heroes of Warcraft. To jedna z najbardziej dochodowych gier amerykańskiego producenta Blizzard, który zarabia na grze ponad 40 milionów dolarów miesięcznie.

Intuicyjność i kategoria gry pozwalają na grę w nią osobom po 7. roku życia. To tylko 10 wybranych ciekawostkę z Hearthstone. Oczywiście znacznie więcej można znaleźć na stronie internetowej https://blizzplanet.pl/ , gdzie znajdują się wszystkie nowości oraz praktyczne porady jak zacząć oraz jak rozwijać się w grze Hearthstone oraz zwiększyć swoje szanse w rywalizacji karcianej.

You may also like...