Osprzęt gitary – co to jest?

Wśród instrumentów muzycznych bardzo dużą popularnością cieszą się gitary. Ich zakup to jedno, ale bardzo często do gitary niezbędny jest również dedykowany osprzęt. Zwiększa on komfort użytkowników oraz pozwala na prawidłową eksploatację i pielęgnację sprzętu muzycznego. Osprzęt gitary, czy też akcesoria gitarowe to coś, co powinno zainteresować nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów. Co wchodzi w ich zakres?

Do najpopularniejszych akcesoriów gitarowych należą kostki i piórka gitarowe, które pozwalają na grę i chronią palce użytkowników. Wśród osprzętu znajdziecie również sprzęt do przechowywania instrumentów, czyli pokrowce i futerały. Oprócz tego niezbędne jest również czyszczenie i konserwacja sprzętu, dlatego w sklepach kupicie także dedykowane płyny do czyszczenia oraz delikatne ściereczki, które dedykowane są gitarom. Wygodę użytkowników znacznie zwiększają również stojaki gitarowe, które doskonale sprawdzają się podczas koncertów, gdy muzycy są bardzo aktywni, lub grają na stojąco. Długie użytkowanie gitary może być naprawdę męczące.

Co jeszcze zaliczymy do osprzętu?

Do osprzętu gitary zaliczyć trzeba również kable instrumentalne, które pozwalają na podłączenie gitary elektrycznej z głośnikami. W sklepach z akcesoriami można znaleźć również paski do gitary, kapodaster, tunery, czy też slide’y. Kapodaster pomogą w skróceniu menzury strun, dzięki czemu siodełko będzie mogło znajdować się w dowolnej pozycji na podstrunnicy. Tunery gitarowe pomogą Wam we właściwym strojeniu instrumentu, z którego będziecie w stanie wydobyć naprawdę unikalne dźwięki. Paski to podstawa podczas występu, ponieważ dzięki nim na swoich plecach zawiesić gitarę. To wygodne i bezpieczne zarówno dla muzyka oraz dla sprzętu.

Slide’y gitarowe przydadzą się przede wszystkim osobom, które uwielbiają bluesa lub country. Pozwalają na zastosowanie unikalnej techniki gry i wykorzystywane są przede wszystkim w gitarach akustycznych i klasycznych. To podstawowy osprzęt gitarowy, który znajdziecie w sklepach oraz pracowniach lutniczych. Pamiętajcie o tym, że o gitarę należy odpowiednio dbać oraz regularnie ją serwisować i naprawiać. Jeżeli niezbędna jest naprawa gitar, Warszawa będzie ku temu znakomitą lokalizacją. Znajdują się tam naprawdę dobre pracownie, w tym https://www.luthier.com.pl/.

You may also like...