Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

Piękna cera wymaga sporego zaangażowania. Wiedzą o tym zwłaszcza panie, które na co dzień muszą zmagać się z niedoskonałościami wynikającymi z cery problematycznej. Rygorystyczna dieta, codzienna pielęgnacja, kosmetyki najwyższej klasy oraz zabiegi kosmetyczne – zarówno te w gabinetach kosmetycznych, jak i przeprowadzane w domowym zaciszu – to wszystko ma sprawić, aby cera wreszcie była gładka, lśniąca i pozbawiona wyprysków.

Peeling kawitacyjny jak wykonać w domowych warunkach?

Peeling kawitacyjny z powodzeniem można zrobić w domu. Oczywiście, aby się udał, trzeba posiadać niezbędne narzędzia. W tym przypadku będzie to urządzenie do kawitacji, które można kupić w specjalistycznych sklepach. W najtańszej wersji można je dostać za kilkaset złotych, jednak w pełni profesjonalny sprzęt do kawitacji to już wydatek powyżej tysiąca. Jeżeli ktoś planuje sporadyczne zabiegi kawitacyjne w domu, to urządzenie ze średniej półki cenowej będzie w zupełności wystarczające. Jak przeprowadzić zabieg? Przede wszystkim trzeba ściągnąć całą biżuterię oraz przygotować niezbędne kosmetyki. Waciki i płyn warto mieć pod ręką, bo tylko na zwilżonej twarzy może powstać zjawisko kawitacji. Podczas zabiegu należy omijać okolice oczu i ust, a jeżeli cera zacznie być sucha, to trzeba ją ponownie nawilżyć.

Efekty i częstotliwość zabiegu

Na co można liczyć przy regularnym stosowaniu peelingu kawitacyjnego? Cera z pewnością będzie nieco gładsza i bardziej rozjaśniona, a stany zapalne będą sie na niej pojawiać zdecydowanie rzedziej. Efekty można będzie zaobserwować gołym okiem, jednak by do tego doszło, trzeba czasu. W kwestii częstotliwości stosowania kawitacji warto poradzić się doświadczonej kosmetyczki. Każda cera jest bowiem nieco inna i ma odmienne wymagania co do zakresu i częstotliwości pielęgnacji. Należy pamiętać także o tym, aby do codziennej pielęgnacji cery stosować kosmetyki dostosowane do jej rodzaju. To w połączeniu z regularnymi zabiegami sprawi, iż cera będzie w lepszej kondycji.

 

You may also like...