Lotto – co to takiego?

Jakie są zasady Lotto, ile kosztuje zakład w losowaniach oraz jak poznać wyniki lotto – to najczęściej zadawane pytania od osób, które chcą wziąć udział w losowaniu. Zwykle pojawiają się, gdy zbliża się duża kumulacja i wiele osób chce spróbować szczęścia. Jak zagrać na loterii, aby wygrać?

Lotto – zasady gry

Zasady gry w Lotto (dawniej Duży Lotek) polegają na zaznaczeniu 6 z 49 liczb na kuponie. Istnieje również opcja „chybił trafił”, w której maszyna losuje za nas liczby. Możesz także wybrać opcję Lotto Plus. Następnie skreślone numery biorą udział w dodatkowej loterii, w której można wygrać milion złotych. Zachowanie kuponu ze szczęśliwymi liczbami jest bardzo ważne, ponieważ jest on jedynym dowodem udziału w grze i podstawą wypłaty wygranych.

Koszt zakładu lotto

Jeden zakład lotto kosztuje 3 zł. Wpłacając dodatkową złotówkę do zakładu loteryjnego zwiększamy swoje szanse na wygranie miliona złotych w Lotto Plus. Zakład „chybił trafił” kosztuje dokładnie tyle samo, więc nie ma znaczenia, czy sami skreślamy liczby, czy też maszyna wybiera je za nas. Tym samym kuponem można zagrać w 10 losowaniach.

Jak grać w Lotto Plus?

Jest to interesujący dodatek do losowań klasycznego”lotka”, który zwiększa nasze szanse na wygraną. Losowanie odbywa się tuż po losowaniu lotto. Zasady są właściwie podobne, ale nagrody są stałe. Koszt zakładu to jedynie 1 zł, lecz może być zakupiony wyłącznie razem ze zwykłym Lotto. Twoje numery są identyczne, jak w poprzednim, podstawowym zawartym zakładzie za 3zł.

Kiedy losowanie ?

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21:40. Są emitowane w TVP Info. Wyniki lotto można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej www.lotto.pl
Lotto to gra kumulacyjna. Jeśli losowanie nie obejmuje nagrody I stopnia, pula nagród zostanie przeniesiona na następne losowanie. Im więcej osób gra, tym większa staje się pula nagród. Po losowaniu pieniądze z puli nagród zostaną podzielone między zwycięzców, którzy poprawnie wytypowali wylosowane liczby. Wyjątkiem jest „trójka”, za którą zawsze wygrywasz 24 zł.

You may also like...